Od wyglądu ścian zależy naprawdę sporo. To one podkreślają charakter wnętrza, nadają mu określony styl, a nawet potrafią optycznie powiększyć lub pomniejszyć pomieszczenie. Zdecydowanie pomocne są w tym tapety. Szukasz czegoś oryginalnego? Sprawdź tapety tkaninowe, które są hitem w aranżacjach wnętrz!
Z czego zrobione są tapety tkaninowe?
Tapety tkaninowe mogą być zrobione z naturalnych lub syntetycznych materiałów. Najczęstszymi materiałami wykorzystywanymi do ich produkcji są jedwab, sztuczny jedwab, wiskoza, juta czy len. Wykorzystanie tych materiałów pozwala na uzyskanie charakterystycznych struktur i zamierzonego efektu jak chropowatość, miękkość, mat lub połysk.
Warto również wspomnieć, że naturalne materiały mają korzystne właściwości jak przepuszczanie powietrza, są antybakteryjne i antystatyczne, a także przyjazne środowisku i biodegradowalne. Dodając do tego odporność na zabrudzenia, tworzy nam się propozycja wręcz idealna na ściany.
Na jakie materiały warto postawić?
Jeśli zależy nam na tym, by tapeta była solidna, odporna, a przy okazji z charakterem, to warto postawić na jutę. Charakteryzuje się ona absorbowaniem wody, a dzięki biodegradowalności jest przyjazna dla środowiska.
Kolejnym solidnym i wytrzymałym materiałem jest len (tutaj znajdziecie ciekawe tapety imitujące len – https://tapetujemy.pl/wzory/tapety-len). Nie strzępi się, jest odporny na zabrudzenia, a dodatkowo odpycha kurz. Tworzy lekko szorstką strukturę, która bardzo dobrze współgra z wnętrzami skandynawskimi oraz rustykalnymi.
Chcąc zapewnić sobie luksus, warto wybrać jedwab. Jest niezwykle miękki w dotyku, bardzo elegancki i ma lekko błyszczący charakter. Jest świetnym dopełnieniem wszelkich wnętrz z klasą, które podkreślają status właścicieli.
Jak wybrać odpowiednią tapetę jak tkanina?
Zanim wybierze się odpowiednią tapetę tkaninową do swojego wnętrza, warto przemyśleć i zaplanować jego aranżację. Odpowiedni projekt pozwoli na stworzenie przytulnego charakteru pokoju, salonu czy sypialni. Szukając właściwego materiału na tapetę, należy zwrócić uwagę na jej wygląd i dopasować do stylu pomieszczenia.
A dlaczego warto wybrać tapety tkaninowe? Otóż są one dopełnieniem nie tylko eleganckich i luksusowych wnętrz, ale również tych nowoczesnych, minimalistycznych czy rustykalnych. Ponadto są oddychające, pochłaniają dźwięki i posiadają wysoką izolację termiczną. Uważać na nie powinni jedynie alergicy, powierzchnia tych tapet przyciąga kurz.
Ciekawe propozycje tapet wyglądających jak tkanina znajdziecie również tutaj: https://tapetujemy.pl/blog/tapeta-jak-tkanina-zobacz-nasze-propozycje
Do jakich wnętrz pasują tapety tkaninowe?
Tapety tkaninowe to doskonały pomysł na wykończenie wnętrz prywatnych, jak i tych komercyjnych. Ich niezaprzeczalnym atutem jest fakt, iż zgrywają się one niemal ze wszystkimi kolorami, podkreślając styl i charakter danego wnętrza, a jednocześnie go nie przytłaczają z uwagi na swą delikatność.
Tapety jak tkaniny mogą stanowić dodatkowy element dekoracyjny pomieszczenia, być jedynie subtelnym tłem lub odgrywać główną aranżacyjną rolę. Wszystko zależy od wyobraźni właściciela i tego, w jaki sposób chce on, by wyglądało dane wnętrze.
Na jakie tapety tkaninowe warto postawić?
Dla wnętrz, które mają być delikatne, subtelne i idą w stronę minimalizmu, dobrym rozwiązaniem będzie wybór tapety tkaninowej, która charakteryzuje się gładką lub półgładką strukturą. Zdecydowanie dodaje ona wymiarowości w pomieszczeniu i sprawia, że jest ono spokojne, a zarazem z klasą. Jeśli aranżujemy przestrzeń wspólną np. w biurze, warto postawić na kolory neutralne, czy szare, które wyciszają daną przestrzeń, pozwalając na pracę bez zbędnych bodźców.
Tapety jak tkaniny to doskonały punkt wyjścia do dalszej aranżacji wnętrz. Podkreślają one wiodące kolory, są uniwersalne i wszechstronne. Jeśli dodamy do tego ich przyjemny dotyk i wrażenia sensoryczne, to tworzy nam się pomieszczenie, które odbierać można wieloma zmysłami. Popularnością cieszą się materiały naturalne, które tworzą oryginalne i niepowtarzalne wzory, tak samo, jak w przyrodzie. Kojarząc się z naturą, wyciszają, uziemiają i poprawiają samopoczucie przebywającego we wnętrzach, w których zostały wykorzystane.