Agregat prądotwórczy to urządzenie generujące energię elektryczną na bazie różnego rodzaju paliw. Może skutecznie zastąpić zasilanie z sieci publicznej, będąc alternatywnym źródłem energii. Coraz więcej firm i użytkowników prywatnych zastanawia się nad inwestycją w tego rodzaju urządzenie. Czy warto? Kto powinien rozważyć zakup agregatu?
Na rynku dostępne są różnego rodzaju agregaty prądotwórcze, przeznaczone do zadań o zróżnicowanym profilu. Łączy je jedno – skuteczna produkcja prądu, bez obaw o funkcjonowanie sieci publicznej.
Dlaczego inwestycja w agregaty prądotwórcze na pewno się opłaci?
Przede wszystkim każda inwestycja w alternatywne źródło energii elektrycznej jest opłacalna. W razie ewentualnych braków dostaw prądu (bez względu na to czy powodem jest awaria sieci, konserwacja czy osławiony blackout), jako użytkownik prywatny czy firma jesteś w pełni zabezpieczony. Nie musisz martwić się o działanie sprzętów w przedsiębiorstwie albo w domu.
Agregat zwiększa też możliwości posiadacza. Nie jesteś już ograniczony miejscem podpięcia sieci. Jeżeli np. świadczysz usługi budowlane, to nie potrzebujesz podłączenia do sieci na działce, aby zrealizować zlecenie. Użytkownicy prywatni mogą np. skorzystać z agregatu w warsztacie, garażu lub w miejscu, gdzie nie ma dostępu do gniazdek.
Pamiętaj, że ceny agregatów najpewniej cały czas będą rosnąć – wynika to z zapotrzebowania na alternatywne źródła energii. Oznacza to, że zakup tego urządzenia szybciej będzie się opłacał także pod względem finansowym!
Kiedy warto zastanowić się nad zakupem agregatu prądotwórczego?
Badania pokazują, że zaledwie co trzecie gospodarstwo domowe w Polsce albo firma jest zabezpieczona alternatywnym źródłem energii elektrycznej. To błąd! Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą lub posiadasz dom jednorodzinny – koniecznie zainwestuj w agregat, aby zabezpieczyć się na różne sytuacje. Pamiętaj, aby dobrać sprzęt o odpowiedniej mocy i parametrach, które pozwolą na bezpieczną i skuteczną pracę w różnych warunkach.
Do inwestycji w agregaty prądotwórcze warto przekonać również posiadaczy firm budowlanych (i innego rodzaju usług terenowych), produkcyjnych czy właścicieli sklepów. We wszystkich tych miejscach generatory będą dodatkowym źródłem energii. Z kolei osoby działające w terenie, gdzie nie ma dostępu do sieci elektrycznej (np. na nieuzbrojonych działkach) mogą zainwestować w agregaty mobilne, poszerzając zakres świadczonych usług.