Urok przestrzeni loftowych tkwi w ich niepowtarzalnym, surowym charakterze. Ceglane mury, odkryte instalacje, drewniane czy stalowe belki podtrzymujące wysokie stropy – tak prezentują się typowe, nowojorskie lofty. Do tego ogromne, sięgające od podłogi do sufitu przeszklone okna, przez które do środka wpada strumień jasnego, słonecznego światła. Choć takie postindustrialne wnętrza to na naszym rynku mieszkaniowym rzadkość to jednak wiele osób adaptuje elementy loftowego stylu w swoich domach. Jednym ze sposobów na wprowadzenie takiego klimatu do mieszkania są wewnętrzne drzwi loftowe. Dziś sprawdzimy, jakie modele z ostatnich kolekcji producentów stolarki otworowej wpisują się w loftowe przestrzenie.
Drzwi z bulajem – element, który wprowadzi loftowy klimat do Twojego wnętrza
Drzwi z tzw. bulajem, czyli charakterystycznym okrągłym przeszkleniem w górnej części skrzydła, świetnie komponują się z surową estetyką loftu. Ich design nawiązuje do starych, XIX i XX -wiecznych drzwi fabrycznych, które oddzielały poszczególne działy zakładów produkcyjnych. Dziś tego typu drzwi przeżywają prawdziwy renesans, idealnie wpisując się w popularne przestrzenie industrialne.
Dzięki przeszklonej powierzchni w górnej części, drzwi z bulajem wpuszczają do pomieszczenia światło, optycznie je powiększając i rozjaśniając. To bardzo praktyczne rozwiązanie szczególnie w wąskich, długich pomieszczeniach z ograniczonym dostępem naturalnego światła. Drzwi z bulajem znajdziesz między innymi w ofercie polskiej marki DRE, a dokładnie w ramach kolekcji Nova.
Planujesz zakup nowych drzwi wewnętrznych? Zobacz jak wybrać klamki dopasowane do drzwi i stylu pomieszczenia.
Czerń i jasne drewno – charakterystyczne elementy stylu loft i industrialnego
Jednym z bardzo charakterystycznych elementów przestrzeni loftowych i industrialnych jest zestawienie koloru czarnego lub antracytowego z jasnym, naturalnym drewnem lub sosnową sklejką. Meble loftowe to często konstrukcje z malowanego na czarno metalu uzupełnione jasnymi drewnianymi frontami lub blatami. Te dwa elementy są też często łączone w przypadku modnych drzwi wewnętrznych. Jasny odcień podkreśla fakturę naturalnego materiału, a ciemna kolorystyka idealnie oddaje industrialny, miejski charakter stylu loftowego. Drzwi w kolorze jasnego drewna z ciemnymi wstawkami trafiły do oferty Porta. Znajdziesz je w kolekcjach Focus oraz Loft. Kontrast ciemnych wstawek czy ościeżnicyi jasnego drewnianego skrzydła zawsze dodaje loftowemu wnętrzu charakteru i stylu.
Drzwi wewnętrzne w kolorze betonu – kwintesencja loftowego stylu
Na koniec mamy dla Ciebie jeszcze jedną, dosyć unikalną propozycję, która wprost idealnie wpisze się w charakter każdego loftu. Są to drzwi, które kolorem i wzorem imitują tak modny ostatnio architektoniczny beton. Takie drzwi nie są oczywiście wykonane z prawdziwego betonu. Byłoby to rozwiązanie niezbyt praktyczne i funkcjonalne. Swój wygląd i kolor, nazwany przez producenta „Beton oxide” zawdzięczają specjalnej okleinie. Wygląda ona szczególnie efektownie w zestawieniu z czarną ościeżnicą. Warto także wspomnieć, że drzwi w kolorze betonu są także dostępne w wersji z bulajem. Znajdziesz je w ofercie DRE, we wspomnianej już nieco wyżej kolekcji Nova.
Zachęcamy także do sprawdzenia co było modne w poprzednim sezonie i które z tych trendów są nadal na czasie: http://magazif.com/inne/wybieramy-modne-drzwi-wewnetrzne-4-trendy-na-2023/
Białe drzwi loftowe – dla miłośników uniwersalnych rozwiązań
Pomieszczenia zaaranżowane w stylu loftowym są często utrzymane w stonowanej, neutralnej kolorystyce. Dominują w nich biel, jasne szarości i elementy w kolorze naturalnego drewna. Całość uzupełniona jest często kilkoma mniejszymi akcentami w kolorze czarnym lub miedzianym. W takie stonowane aranżacje doskonale wpisują się białe drzwi loftowe. W takim wnętrzu postaw raczej na proste skrzydła pozbawione dekoracyjnych frezów i innych ozdób. Jeśli chcesz pogłębić minimalistyczny efekt loftowego stylu, wybierz nowoczesne drzwi bezprzylgowe.
Czy wśród naszych propozycji znalazłeś coś dla siebie? A może masz inny pomysł na to, jak uzupełnić loftowe wnętrza?